Нефтохимик мина и през Садово, бургазлии биха с 4:1 като гост

Нефтохимик мина и през Садово, бургазлии биха с 4:1 като гост - E-Burgas.com

С нови три точки си тръгна Нефтохимик от Садово, където гостува на едноименния тим и спечели с 4:1 мача от XXX кръг на Югоизточната Трета лига.  Срещата започна с ранен гол на Любомир Божинов.  В 8-ма минута той засече с глава центриране от корнер. Гостите успяха да изравнят в 28-ма минута, след флангова атака отдясно и неразбирателство в защитата на „шейховете“. Пет минути преди почивката отново Любомир Божинов изведе отбора напред в резултата. След бърза контраатака Цветан Филипов напредна и в центъра на терена, подаде към Божинов, който надбяга защитата на Садово и се разписа за 2:1.

Точен за 3:1 бе Михаил Георгиев, в 66-та минута, след самостоятелен рейд от центъра. Десет минути по-късно Деян Христов оформи крайното 4:1, засичайки с глава центриране от фаул.

Следващата среща на Нефтохимик е тази събота (11 май), когато тимът ще посрещне на стадион Лазур Борислав /Първомай/. Началото на двубоя е в 15:30 ч.
Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Георги Радев , Атанас Ташолов, Венцислав Славов (46 Йолиян Милков), Цветан Филипов, Стоян Калев, Любомир Божинов, Михаил Георгиев, Кристиян Мирославов (75 Стойко Иванов), Боримир Карамфилов (70 Мирослав Радев), Деян Христов
Резервен състав: Мартин Шейтанов, Цветан Чахов, Кольо Чахов, Цветомир Цонков