Нефтохимик излъга Берое с 1:0

Нефтохимик излъга Берое с 1:0 - E-Burgas.com
chernomoretz neftohimik (11)Нефтохимик постигна втора победа в плейофната фаза на родната „А” група, след тази срещу Любимец.  Възпитаниците на Златко Янков успяха да се наложат с 1:0 над Берое, след попадение на Ерай в 14-ата минута. Старозагорци имаха надмощие през цялото времетраене на срещата, но сериозни пропуски ги лишиха поне от равенството. По този начин "шейховете" остават без загуба в трети пореден двубой. Срещата започна с натиск на гостите, които можеха да поведат още в 8-ата минута. Стефан Спировски стреля от фаул, Костадин Георгиев не се намеси по най-добрия начин и топката срещна десния стълб на вратата му, а Петков изби от гол линията. В 12-ата минута Берое пропусна нов шанс чрез Мапуку, който реши да подава, вместо да отправи удар по посока вратата на Нефтохимик. Противно на логиката, резултатът бе открит от „шейховете” в 14-ата минута. Ивелин Янев изведе Ерай Карадайъ сам срещу Караджов и нападателят с удар покрай стража прати топката във вратата на Берое. Минута по-късно Станислав Жеков бе заменен от Валентин Добревски. След гола Берое опита бързо да възстанови равенството, но пропуски направиха Мапуку и Спировски. Домакините пък отговориха с далечен удар на Манев. Пет минути преди края на полувремето Андонов направи нов пропуск, като неговият изстрел отблизо бе отразен от Георгиев. Втората част започна с нов пропуск на старозагорци. Зехиров стреля, но топката бе изчистена пред гол линията. В следващите минути с пропуски за Берое се „отличиха” Шишков и Зехиров. Двайсетина минути преди последния съдийски сигнал пък настана невероятно разбъркване в наказателното поле на Нефтохимик, но до изравнителен гол отново не се стигна. Само 60 секунди по-късно гостите имаха претенции и за 11-метров наказателен удар, за игра с ръка в пенала на домакините. Съдията Георги Давидов обаче не отсъди най-тежкото наказание. Две минути преди да изтече редовното време, в наказателното поле на "шейховете" се сътвори ново разбъркване, но трима футболисти на Берое последователно се разминаха с топката. В даденото 5-минутно продължение, на Георгиев отново му се наложи да показва класа, след удар Шишков. С това спасяване, стражът на Нефтохимик подсигури и победата на своя отбор.