Нефтохимик докосва върха след победа в Търговище

Нефтохимик докосва върха след победа в Търговище - E-Burgas.com
Нефтохимик записа изключително важна победа с 3:1 като гост над един от основните си конкуренти за класиране в елита – Светкавица. С новите три точки, „шейховете” вече са на второ място в класиранета на „Б” група. Срещата започна по мечтан начин за „шейховете”. Още от самото начало те взеха инициативата и в 10-ата минута Емануил Манев засече с глава центриране на Христо Лемперов и откри резултата. „Зелените” като цяло диктуваха темпото и не оставяха свободни пространства на противниковите футболисти. Старши треньорът Димчо Ненов, очевидно добре бе разучил съперника и зелените категорично надиграваха „гръмотевиците” по всеки един показател. В началото на втората част дойде и най-куриозният момент в двубоя. В 50-ата минута, вратарят на Нефтохимик Цветан Димитров, изстреля мощно топката в половината на домакините, вятърът даде странна парабола на коженото кълбо и топката се озова право мрежата на Светкавица. В 74-ата минута Славчо Шоколаров проби, изведе отлично Николай Вълев – Гонзо и последният намали на 1:2. Само шест минути по-късно интригата в двубоя уби Румен Николов, който чрез солова акция оформи крайното 3:1 за Нефтохимик. "Получи се хубав мач, успяхме да се възползваме от нашите сутации. Реализирахме си положенията и достигнахме до успеха", коментира след срещата старши треньорът на Нефтохимик Димчо Ненов. По думите му тези три точки нищо още не означавали.  "Има доста мачове, които трябва да изиграем. Вървим крачка по крачка. Радвам се, че след четири равни мача, успяхме да победим и то един от най-сериозните отбори в групата. Това смятам, че ще ни даде нужното самочувствие", допълни наставникът на бургазлии. Утре Нефтохимик тренира в "Долно Езерово", а във вторник заминава за Враца, където в сряда ще се изправи срещу местния Ботев в мач от турнира за Купата на България. Състав на Нефтохимик: Цветан Димитров, Диян Молдованов, Петър Патев, Георги Хашев, Юри Иванов, Галин Димов, Христо Лемперов, Емануил Манев, Момчил Желев, Любомир Божинов,  Румен Николов