Нефтохимик 2010 отново мачка в Суперлигата, влезе в тройката

Нефтохимик 2010 отново мачка в Суперлигата, влезе в тройката - E-Burgas.com
voleibol „Мъжкият влейболен отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като гост Миньор (Перник)  3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:12) в мач от шестнадесетия кръг на Суперлигата, игран в пернишката зала Борис Гюдеров, информира bgvolleyball.com. Така бургазлии записаха три точки от гостуването в Перник, като се върнаха в тройката на Суперлигата, където са трети във временното класиране, с единадесет победи, четири загуби и 31 точки. Перничани пък взеха само гейм на съперника, като не записаха точка. Така тимът на Миньор пък отбеляза петнадесета загуба, като с една победа и 4 точки заема последно място в таблицата. Нефтохимиците го дадоха по-лежерно, а домакините само това и чакаха за да ги захапят. За тяхно съжаление обаче, въпреки че водеха до второто техническо прекъсване в първите две части, не направиха нещо по-сериозно и бургазлии успяха да ги спечелят. Това успокои гостите и в третата част темпото им съвсем спадна, като перничани направиха поредната си атака, която се оказа печеливша и те взеха гейм. До по-големи изненади обаче не се стигна, тъй като пред угрозата да загубят точка нефтохимиците се събудиха и в четвъртата част вече бяха на нужното ниво, като поведоха със 17:7 и безпрепятствено спечелиха гейма и мача.”