Мастер удари Тунджа, дръпна с 5 т. на върха

Мастер удари Тунджа, дръпна с 5 т. на върха - E-Burgas.com
chernomoretz master (5)Отборът на Мастер победи като гост Тунджа (Ямбол) с 1:0. Със спечелените 3 точки възпитаниците на Ангел Стойков се откъснаха на 5 пред тима на Созопол, който обаче има и 2 мача по-малко. Срещата започна с очакван натиск на гостите, които преследваха на всяка цена победата, за да запазят лидерската си позиция. В началните минути обаче положения липсваха. Постепенно играта се поизравни, като на свой ред Тунджа пробва няколко слизания към вратата на бургазлии, които не доведоха до сериозна опасност. В последните 15-ина минути на полувремето Мастер имаше няколко изгодни възможности да поведе в резултата, но малшансът и отлични намеси на стражът на домакините попречиха това да се случи. Втората част започна така, както и първата – с натиск на гостите. Този път обаче превъзходството на бургазлии получи и числово изражение, след като в 60-ата минута Радев реализира. До края на срещата Мастер имаше отлични възможности да предреши крайния победител, но отново пропуски лишиха тима поне от удвояване на преднината. Все пак бургазлии не допуснаха сериозни опасности пред собствената си врата и успяха да задържат благоприятния резултат. След срещата наставникът на Мастер Ангел Стойков изрази задоволството си от успеха. „Нормално е да съм щастлив от победата. В крайна сметка най-важни са 3-те точки, които днес успяхме да завоюваме с мъжество. За самата среща мога да кажа, че бе оспорвана. Получи се тежък двубой, като вина затова има изключително тежкият терен, на който бяхме принудени да играем. Пак повтарям, важно е, че победихме и продължаваме да сме лидери в подреждането. Вярно, че Созопол имат два мача по-малко, но пък няма гаранции, че ще победят и в двете срещи”, заяви за e-Burgas Ангел Стойков.