Мастер удари Гигант, остава в борбата за „Б”

Мастер удари Гигант, остава в борбата за „Б” - E-Burgas.com
sozopol master 1Отборът на Мастер записа важна победа при гостуването си на Гигант (Съединение). По този начин тимът на Ангел Стойков запазва шансовете си за промоция в „Б” група. Бургазлии изостават на една точка от лидера Созопол, кръг преди края на първенството. Двубоят започна със силен натиск на гостите, които търсиха победата на всяка цена. Доста пропуски и малшансът обаче попречиха на Мастер да поведе още в началните минути. През всичките първи 45 минути Мастер бяха доминиращия отбор, като не допуснаха нито една опасност пред собствената си врата. Стражът на домакините обаче безупречен и с класни намеси не позволи топката да влети във вратата му. През втората част положението на терена не се промени по никакъв начин – Мастер атакуваше, докато Гигант се бранеше с все сили. След нова доза пропуски, логиката възтържествува в 72-ата минута, когато Калоянов отбеляза за 0:1. До края на срещата гостите имаха още няколко възможности поне да удвоят резултата, но създадените положения не бяха материализирани. След срещата треньорът на Мастер бе доволен от показаното от неговите футболисти. „Отличен мач за нашия тим. Можеше да победим и със значително по-голям резултат, но направихме няколко пропуска. Мисля, че това беше най-добрият ни мач като гости. Естествено, че се надяваме за „Б” група. Докато не изтече и последната минута от това първенство, ще имаме шансове”, заяви специално за e-Burgas Ангел Стойков.