Малките „шейхове“ заеха осмо място в турнира по Футбол 7

Малките „шейхове“ заеха осмо място в турнира по Футбол 7 - E-Burgas.com

Децата на „Нефтохимик“ набор 2007/8 г. се завърнаха от София, където участваха в престижен турнир по футбол, организиран от Българския футболен съюз. В състезанието се впуснаха 12 от най-добрите отбори в страната, които бяха разпределени в две групи.

В първите си две срещи от груповата фаза малките „шейхове“ надиграха „Лъвчета“ и Миньор /Перник/ съответно с 6:1 и 6:3. В следващия състезателен ден те записаха загуба с 3:6 от ДИТ /София/ и равенство срещу Национал. В последната среща в групата бургаските деца загубиха с 0:7 от Царско село /отборът, който спечели турнира/. В спора за седмо и осмо място „шейховете“ отстъпиха на Славия с 2:3.

Нефтохимик беше единственият отбор в бургаска област участник в турнира, което е признание за високите резултати на отбора. Състезанието беше изключително полезно за малките „шейхове“, защото имаха възможността да се изправят срещу достойни противници от цялата страна и за първи път да играят във формат Футбол 7.