Лудогорец разпертушини римските „орли”

Лудогорец  разпертушини римските „орли” - E-Burgas.com
[caption id="attachment_64295" align="aligncenter" width="640"]снимка: БНТ снимка: БНТ[/caption] Отборът на Лудогорец изигра героичен мач на „Стадио Олимпико”, побеждавайки Лацио с 1:0. Голът падна в самия край на първото полувреме , след страховит шут на Роман Безяк извън наказателното поле. Срещата бе първи мач от 1/16- финалите на Лига Европа. Двубоят се игра пред не повече от 8 хиляди зрители, от които около хиляда бяха привърженици на родния шампион. Тимът от Разград имаше възможност да поведе още в 9-ата минута. Несериозното изпълнение на Светослав Дяков от бялата точка обаче лиши тима му от ранен аванс. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Лорик Цана в наказателното поле. В 34- ата минута нов малшанс сполетя момчетата на Стойчо Стоев. Бомбен удар извън пеналта на Марселиньо срещна напречната греда. Логичното все пак се случи в последната минута на първото полувреме, когато топовен изстрел на Роман Безяк от над 20 метра не остави никакви шансове за стража на домакините Бериша. Вторите 45 минути започнаха изключително неприятно за българите. След само 240 секунди игра Андерсон улучи гредата зад Владо Стоянов. Почти веднага след това бе спънат в наказателното поле на родните „орли” и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Националният ни страж обаче отрази удара на Андерсон, а след това и добавката на Лулич. В 54- ата минута Лудогорец трябваше да понесе нов удар. За втори жълт картон, съответно- червен, от игра бе отстранен превърналият се в антигерой за своя тим в тази среща капитан Светослав Дяков. В 74- ата минута на срещата обаче численото на равенство на терена се възстанови. За много груб удар с крак в главата на Йордан Минев, директен червен картон получи Каванда. В 77- ата минута удар на Кандрева бе избит с глава от голлинията от Ешпиньо. В последната минута от редовните 90, Владислав Стоянов отчая и звездата на римляните Кандрева, след като изби удара му от близко разстояние. В даденото от съдията продължение пък хубав изстрел на Минев покрай гредата на Лацио. Така Лудогорец записа поредната си историческа победа в своята история, надделявайки над лациалите в Рим с 1:0.