Локомотив мина на пета през „шейховете“

Локомотив мина на пета през „шейховете“ - E-Burgas.com
Neftohimik123 Отборът на Нефтохимик загуби с 0:5 при визитата си на столичния Локомотив в срещата от 24-ия кръг на "А" група. Головете за „железничарите” отбелязаха Ранджелович (21 мин.), Бранеков (36 мин.), Трифонов (37 мин.), Илиев (47 мин.) и Хаджиев (79 мин.). Още от самото начало на срещата домакините заиграха по- активно от „шейховете”. След 120 секунди игра Локомотив вече можеше да води в резултата, но Георгиев изби опасен изстрел на Петър Димитров. Между 6-ата и 8- ата минута с два пропуска се „отличи” пък Трифонов. Все пак логичното се случи в 21- ата минута, когато Ранджелович засече с глава центриране от ъглов удар за 1:0. Малко по- късно, само в рамките на две минути, столични предрешиха крайния изход на срещата. В 36- ата минута Бранеков реализира дузпа, отсъдена за фаул на Станислав Жеков срещу Петър Димитров. Секунди по- късно пък Румен Трифонов направи резултатът класически, след като засече центриране на Димитър Илиев. Второто полувреме започна повече от кошмарно за възпитаниците на Златко Янков. Не бяха изминали и 2 минути, когато резултатът набъбна до 4:0 за Локомотив. След пас на Димитров, Димитър Илиев успя да надбяга „зелените” защитници и да вкара топката в мрежата на Георгиев. След попадението, играчите на Стефан Генов видимо намалиха темпото, което позволи на Нефтохимик да поглеждат по- често към противниковата врата. В 78- ата минута резервата Петков имаше възможност да отбележи почетно попадение за своя отбор, но ударът му мина високо над напречната греда. Създаденото пред собствена им врата положение, като че ли извади „железничарите” от налегналата ги летаргия. Минутка след пропуска на Петков, домакините отбелязаха пети гол. Румен Трифонов центрира от фаул, Хаджиев се извиси над всички и с глава опъна мрежата зад стража на „шейховете”, с което оформи и крайния резултат.