Лидерът "Нефтохимик" разгроми и "Карнобат" с 4:0

Лидерът

"Нефтохимик" продължава победната си серия в първенството на Югоизточната Трета лига. В IV кръг "шейховете" победиха като гости "Карнобат" с 4:0. Така бургаският тим запазва лидерската си позиция във временното класиране, с пълен актив от 12 точки.

Срещата премина изцяло под диктовката на "шейховете". Те откриха още в 8-мата минута, чрез Кристиян Мирославов. Младият нападател засече добро центриране на Стойко Иванов и се разписа за 1:0. Само след още четири минути игра Деян Христов удвои аванса на Нефтохимик. Отново след асистенция на Стойко Иванов, той стреля, уцелвайки дясната греда, но при добавката бе безпогрешен. Малко преди почивката Цветан Филипов покачи резултата на 3:0, след перфектно изпълнена дузпа. Единадесетметровият наказателен удар бе отсъден след като Деян Христов бе спънат в наказателното поле. Крайното 4:0 оформи Михаил Георгиев. Той бе изведен сам срещу вратаря и реализира победното попадение, минути преди последния съдийски сигнал.

В следващия кръг "шейховете" приемат тима на Димитровград. Срещата е на 8-ми септември, от 17:00 ч., на стадион Лазур.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Стоян Калев, Йолиян Милков, Цветомир Цонков, Цветан Филипов, Михаил Георгиев, Кристиян Мирославов, Стойко Иванов, Деян Христов

Резервен състав: Атанас Гичев, Живко Илиев, Даниел Стоянов, Мирослав Радев, Даниел Андреев, Стивън Славков, Даниел юстаматов.