Кристиян Киров е новият стар републикански шампион по джетски (Снимки)

Кристиян Киров е новият стар републикански шампион по джетски (Снимки) - E-Burgas.com
11888036_1042615112429727_6042549295575506908_n През уикенда в Приморско се проведе и последното състезание с джетове за този сезон. Дори двуметровите вълни не успяха да попречат на пилотите, да покажат уникалните си умения. Състезателите на СК „Съни Бийч Джетски Рейсинг“, Кристиян Киров и Марио Михалев спечелиха общо пет медала, два златни за Киров и два сребърни за Михалев . Най-малкия състезател на клуба, осем годишния Антон Горещилов също се представи на ниво през този сезон, като записа супер успешни класирания в категорията „Деца“, където той е най-малкия участник. 11866304_1042615395763032_2762017502301609495_n - Copy За втора поредна година Кристиян Киров остана без конкуренция в генералното класиране. И през този сезон, бургазлията показа завидни умения със своя мощен джет и доказа, че е най-бързият българин във вода. Киров завоюва републиканските титли в категориите „Open” и „Pro”. И в трите етапа от шампионата в Царево, Балчик и Приморско той не остави особени шансове на своите конкуренти. „Радвам се на републиканската титла, но сега пред мен има много по-голяма цел, успешно представяне на Балканското първенство, което ще бъде на 12 и 13 септември в Слънчев бряг, надявам се да донеса медал за България от този шампионат“, заяви Киров и допълни, че през месец декември ще пътува за Тайланд, където за втора поредна година ще участва на Световното първенство по джетски, като се надява тази година на класиране в топ 5. „Ще бъде много трудно, защото конкуренцията е убийствена, но аз съм амбициозен човек и когато си поставя цел, винаги я постигам“, с усмивка казва Киров. 11215870_1138095689539989_1778281234964747565_n - Copy Другият състезател на клуба Марио Михалев също маркира успешна година, като се нареди на втора позиция в три категории – „Open”, “Pro” и „JetSki”. Балканското първенство в Слънчев бряг ще събере елита на този спорт на нашите географски ширини, като до момента участие са потвърдили най-добрите състезатели на Сърбия, Турция и Украйна. Надпреварата е с подкрепата на Община Несебър и ще бъде на 12 и 13 септември на плажа в Слънчев бряг.