Край на пролетната приказка за Нефтохимик

Край на пролетната приказка за Нефтохимик  - E-Burgas.com

Отборът на "Нефтохимик" загуби първи мач през пролетта. след като бе победен от варненския "Черно море" у дома с 1:3. Преди това бургазлии имаха три победи и два равни мача в пролетния дял на Първа лига.

Мачът днес бе белязан от много спорни моменти, които в крайна сметка се оказаха в ущърб на домакините от Бургас. Още в 11-тата минута на срещата бе отсъден дузпа за непозволена игра на 17-годишняит вратар на "Черно море" Иван Дюлгеров, който обаче получи само жълт картон за това. В последствие Галин Иванов изпълни слабо наказателният удар и до гол не се стигна. Четвърт час по-късно Михаил Венков от "моряците" имаше шанс да открие резултата, но ударът му срещна напречната греда.

Може би най-спорното положение в мача дойде 4 минути по-късно, когато Яни Пехливанов също нацели горната греда, след което падна някъде около голлинията, а домакините претендираха за гол.

Веднага след подновяването на играта Тодор Паланков бе на път да сгреши фатално. Опитният полузащитник на Черно море върна лошо една топка назад към Онджей Сукуп, Георги Вълчев я пресече, но последвалият му удар попадна право в ръцете на дебютанта Иван Дюлгеров. В следващите 20 минути играта се накъса изключително много най-вече заради няколкото жълти картона и смените, които Христо Янев и Георги Иванов извършиха.

Обстановката на “Лазур” обаче тотално се промени в 69-ата минута, когато влезлият като резерва Марек Кузма реализира красив гол с глава след центриране на Хосе Антонио Руис Лопес от ъглов удар. Попадението шокира “шейховете” и само 180 секунди по-късно Янко Георгиев отново трябваше да вади топката от мрежата си. Александър Цветков се освободи по много техничен начин от Ранди Онуоха на дясното крило, навлезе в наказателното поле и намери непокрития Кузма, за когото, застанал фронтално срещу вратата, не бе проблем да отбележи осмия си гол в Първа лига с екипа на Черно море.

След втория гол на Черно море домакините се вдигнаха на крака и бързо се върнаха в двубоя. Донеслият трите точки за бургазлии при домакинството им на Верея (1:0) преди няколко дни - Георги Вълчев, намали резултата. Въпреки желанието си обаче, играчите на Христо Янев не успяха да стигнат до изравнително попадение. Нещо повече, в даденото от главния арбитър Ангел Ангелов продължение асистиралият за първия гол на Марек Кузма - Пируло, сам записа името си сред голмайсторите, с което фиксира и крайното 3:1.