Каратеките на Гергана Апостолова станаха вице-отборен шампион във Варна

Каратеките на Гергана Апостолова станаха вице-отборен шампион във Варна - E-Burgas.com
photo Бургаските каратеки от СКК „Киокушин Спирит“, чиито инструктор е сенсей Гергана Апостолова станаха втори на държавното лично отборно първенство по карате киокушин за деца от 5 до 13-годишна възраст. Състезанието се проведе през уикенда и е по инициатива на Международната карате организация „Киокушинкайкан“, община Варна и СК „ИЧИ ГЕКИ“, член на ИКО – България. Освен домакините от Варна в съревнованието участваха около 130 каратеки от клубове в Айтос, Монтана, Ямбол, Разград, Силистра, Куклен, Търговище и Бургас. photo_KS Церемонията по откриването на Първенството започна по японски обичай с „Тайко" и завърши със загрявка на състезателите Захари Дамянов – вицесветовен, европейски шампион и шампион на Америка, Кирил Боев – многократен републикански шампион и Мария Маринова - европейска шампионка на кумите и ката при девойките. Двукратната ни шампионка на ката и инструктор на бургаския клуб"Киокушин Спирит" Гергана Апостолова, участва на мероприятието с 30 състезатели. Призови места при различните възрастови групи и категории от клуба ни спечелиха:
  • Денис Гребчев – 1-во място; • Христо Ковачев– 1-во място; • Стратимир Стартиев– 1-во място; • Гергана Имперова– 1-во място; • Мартин Мавров– 1-во място; • Иван Павловски– 2-ро място; • Маринела Христова – 2-ро място; • Богомил Костов – 2-ро място; • Каролина Наваро – 2-ро място; • Александър Станев– 2-ро място; • Магдалена Кьосева – 2-ро място; • Николай Стефанов– 2-ро място; • Християн Нейков– 3-то място; • Динко Наваро– 3-то място; • Валентин Желев– 3-то място; • Арсений Заякин– 3-то място; • Александър Петров – 3-то място; • Никола Баев – 3-то място; • Йордан Роев – 4-то място; • Георги Статев– 4-то място; • Николета Христова– 4-то място; • Кристин Георгиев - 4-то място; Отборен шампион е СК „ИЧИ ГЕКИ – Варна“.