Гол от дузпа попари Нефтохимик в Гоце Делчев

Гол от дузпа попари Нефтохимик в Гоце Делчев - E-Burgas.com
Нефтохимик загуби с 0:1 от Пирин /Гоце Делчев/ първия си мач от 1/8 на Купа България. "Шейховете" показаха приличен футбол, но не успяха да измъкнат по-добър резултат от визитата си в Югозапада. Преди срещата бургазлии имаха доста проблеми. Старши треньорът на гостите Димчо Ненов в последния момент се отказа от възможността да заложи на Любомир Божинов и Живко Петков, които имаха оплаквания. Аут бе и капитанът Момчил Желев. Под непрестанен дъжд домакините взеха инициативата в началото на мача и се опитаха да стигнат до ранно попадение. В 4-ата минута опитният Борислав Хазуров със странична ножича прати топката по посока на вратата на Нефтохимик, но коженото кълбо бе избито от голлинията. В 19-ата бе и първата по-сериозна атака за Нефтохимик. Христо Лемперов центира, а Румен Николов с глава прати топката опасно над горната греда. Само четири минути по-късно Диян Молдованов стреля от 20-ина метра, мерникът му обаче изневери. В 27-ата и Лемперов се пробва, но и той не бе точен. В 32-ата минута отново Боби Хазуров притесняваше защитата на гостите. След негов пробив, той би мощно, но Стойчев бе на мястото си и парира удара. Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 52-ата минута Хазуров стреля мощно, като отново Стойчев бе последна преграда. В 55-ата минута Диян Молдованов за малко да си набута ефектен автогол, като след рикошет топката придоби странна парабола и бе на път да попадне в мрежата на Нефтохимик, но вездесъщият Божидар Стойчев отново бе на мястото си. Тъкмо когато гостите изнесоха играта по-напред дойде и най-неприятния момент в двубоя. В 74-ата главният съдия Георги Йорданов посочи бялата точка за нарушение срещу Виктор Шишков. От 11-метровия наказателен удар Боби Хазуров бе точен и откри резултата 1:0. До края на срещата домакините имаха още няколко възможности за гол чрез Хазуров и Веселин Мирчев, но футболистите на Нефтохимик успяха да устискат резултата. В продължението на срещата бе показан червен картон на състезател на Пирин. Реваншът е след две седмици. Двубоят най-вероятно ще се играе в Нова Загора. Състав на Нефтохимик: Божидар Стойчев, Галин Димов, Велин Дамянов,Георги Хашев, Диян Молдованов, Петър Патев, Станимир Андонов /53 Любомир Божинов/, Емануил Манев, Христо Лемперов, Юри Иванов, Румен Николов /74 Живко Петков/