Фара: Контролата със Спартак беше безсмислена

Фара: Контролата със Спартак беше безсмислена - E-Burgas.com
sveti nikola neftohimik2Отборът на Нефтохимик претърпя поражение в последната си контрола, преди подновяването на шампионата от „А” група. Те вече изиграха една официална среща от родния шампионат (загуба от Лудогорец с 0:3), която обаче беше отложена отпреди Нова година. Днес възпитаниците на Златко Янков загубиха с 0:1 от Спартак (Вн). След края на проверката, героят от САЩ’94 обясни за е-Burgas, че това е било безсмислена среща. „Лош терен, силен вятър. И двата отбора нямаха никаква полза от тези 90 минути. Абсолютно безсмислена контрола. Няма даже да я коментирам”,  заяви Фара. Срещата протече при поделено надмощие. „Шейховете” диктуваха играта в големи периоди от първите 45 минути. Те обаче не успяха да реализират няколко добри възможности за гол. През второто полувреме, наставникът на бургазлии извърши няколко смени, което се отрази негативно върху играта им и те предоставиха инициативата в ръцете на Спартак (Вн). Логичното се случи в самия край на двубоя, когато „соколите” отбелязаха единственото попадение. През втората част от двубоя, Златко Янков пусна в игра двама състезатели, които са на проби в тима. Става въпрос за вътрешен халф и нападател.