Диян Молдованов прати Нефтохимик в тройката /снимки/

Диян Молдованов прати Нефтохимик в тройката /снимки/ - E-Burgas.com
Нефтохимик победи с 2:0 Септември /Симитли/ в домакинския си мач от 8-ия кръг на "Б" група. Трите точки за "шейховете" донесе защитникът Диян Молдованов, който на два пъти порази противниковата врата. С постигнатия успех бургазлии вече са в ТОП 3 на втория ешалон с актив от 16 точки, само три по-малко от водача Спартак /Плевен/ Въпреки че "зелените" продължиха победния си ход на "Лазур", те не успяха да очароват с играта си. Дори напротив - с играта си през втората част, опънаха нервите на привържениците си. Селекцията на Димчо Ненов започна силно срещата и още в 3-ата минута Любо Божинов с мощен шут от 20-ина метра се опита да порази вратата на гостуващия тим. Коженото кълбо обаче прелетя встрани от целта. В 16-ата минута Живко Петков не успя да се възползва от разбъркване в пеналтерия на Септември и позволи вратаря Васев да му грабне топката под носа. Само две минути по-късно Любо Божинов центрира и Диян Молдованов с глава прати топката в мрежата на гостуващия тим - 1:0. В 24-ата минута при идентична ситуация Хашев можеше да набута нов гол, но този път голкипърът на Септември бе на мястото си и парира удара. В 37-ата минута обаче той нямаше никакъв шанс. След заучено изпълнение на пряк свободен удар, Диян Молдованов с мощна тупалка от 35 метра, реализира втори гол и даде стабилна преднина на домакините - 2:0. Очевидно успокоени от резултата, "шейховете" видимо намалиха оборотите през втората част. В едно безобразно слабо полувреме, те така и не успяха да създадат нито една чисто голова ситуация. Изключение е 72-ата минута, когота Станимир Митев с изстрел от границата на наказателното поле, насочи топката към вратата на гостите, но на сантиметри пред голлинията тя срещна тялото на съотборника му Петър Колев. Септември /Симитли/ имаше няколко възможност, създадени главно чрез нападателят им Фиделе, но като цяло гостите бяха много безъби и залагаха основно на твърдата игра. Нефтохимик: Цветан Димитров, Петър Патев, Диян Молдованов, Георги Хашев, Юри Николов, Момчил Желев/86 Христо Лемперов/, Галин Димов, Димитър Благов, Любомир Божинов /70 Станимир Митев/, Емануил Манев, Живко Петков /60 Петър Колев/ Септември /Симитли/: Стоян Васев, Антон Тодоров, Радослав Митревски, Ивайло Иванов, Велизар Попвасилев, Иван Балтов, Андреас Васев, Мирослав Николов /79 Тихомир Костурков/, Фидере, Антонио Михайлов /46 Цветан Николов/, Асен Топузов /46 Костадин Аджов/ Голмайстори: 1:0 Диян Молдованов /18/, 2:0 Диян Молдованов /37/ Жълти картони: Диян Молдованов, Галин Димов, Петър Колев /Нефтохимик/, ИВайло ИВанов, Иван Балтов /Септември/