Натрапникът имал късмет, че внукът на пенсионерката в този момент бил в друга стая
Нагъл циганин нахлул в апартамент в бургаския ж.к. „Братя Миладинови“, за да краде, но не му излели сметките и успял да избяга.
Случката се е разиграла вчера по обед в блок 65 в комплекса, като крадецът влязъл в жилището на първия етаж, катерейки се по терасата. След като бил вече вътре попаднал на възрастна жена, която живеела там, но не се притеснил, блъснал я и започнал да оглежда какво може да открадне. Пенсионерката обаче започнала да вика за помощ и в стаята влязъл 31-годишният внук на жената. В този момент пъргавият натрапник си плюл на петите и скочил от терасата.
„Хукнах да го гоня в посока ОУ „Братя Миладинови“, но за секунди се скри между блоковете и изчезна. Как не се претрепа като скочи през балкона не знам, дори с тялото си счупи прозореца“, разказа Даниел, който е леко пострадал след гонитбата.
Семейството е сигнализирало в полицията, която издирва крадеца по описание. Баба му все още е в шок от преживяното и се надява той да бъде заловен.