Чудото е факт! Лудогорец отстрани Лацио

Чудото е факт! Лудогорец отстрани Лацио - E-Burgas.com
[caption id="attachment_64295" align="aligncenter" width="640"]снимка: БНТ снимка: БНТ[/caption] Лудогорец  отстрани Лацио изключително драматично от турнира „Лига Европа”. Българите завършиха 3:3 със своя противник и след победата с 1:0 в Рим продължават напред. Двубоят започна кошмарно за родния шампион, който допусна гол още в 1- ата минута. Кейта Балде направи самостоятелен рейд, нахлу в наказателното поле на Лудогорец, излезе сам срещу Владислав Стоянов и реализира. Това бе и единственото попадение за първото полувреме. Началото на вторите 45 минути  доведе до втори гол във вратата на Лацио. Онази подаде към Переа, който прокара топката между краката на Стоянов за 0:2. И точно когато всички мислеха, че крайният победител е ясен, Лудогорец нанесе своя удар. В 67- ата минута Безяк получи топката в наказателното поле и шутира по диагонала, топката рикошира в бранител и прехвърли Маркети. 11 минути по- късно резултатът бе изравнен. Златински стреля от воле. Маркети не успя да се справи с изстрела, който бе насочен в ръцете му, улавяйки топката зад голлинията. Драмата продължи и в последните 10 минути. В 82- ата гостите отново поведоха. Дълъг пас на Биава намери Билия зад гърба на Кайсара. Халфът стреля с глава, Стоянов спаси, но Клозе отблизо довкара. В последната минута Лудогорец нанесе своя удар. Безяк свали с глава изсипана топка към Кишада, който между защитник и вратаря насочи топката в мрежата за 3:3.