Черноморец завърши сезона с реми

Черноморец завърши сезона с реми - E-Burgas.com
Отборът на „Черноморец-Бургас“ приключи футболния сезон с равенство. Бургазлии завършиха 0:0 срещу отбора на „Литекс“ Ловеч. Срещата премина под инициативата на „акулите“, които могат само да съжаляват, че не се поздравиха с победа в този последен за сезона мач. В началото на двубоя домакините от Бургас излязоха със специални фланелки с надпис „Деси, днес играем за теб“. Това беше проява на съпричастност на клуба към пострадалото момиче от инцидента с централният бранител на „Черноморец“ Георги Терзиев. През първата част Преслав Йорданов имаше две добри ситуации, по-опасната от които дойде в 30-та минута. Негов удар с глава мина на сантиметри от напречната греда. Гостите от Ловеч също имаха добра възможност малко преди края на полувремето, когато Десподов излезе сам срещу вратаря, но Ник Дашев отрази със самочувствие. Бургазлии бяха по-активни и през втората част. Отново Преслав Йорданов беше много близо до гола, но стражът на гостите успя да предотврати това. Малко преди края на мача отново Йорданов стреля много опасно от воле, но ударът му беше отразен. До самия край на срещата бургазлии притискаха своя съперник в търсене на победата, но до гол така и не се стигна. В крайна сметка момчетата на Димитър Димитров завършват на 6-то място във временното класиране, с актив от 47 точки.