Черноморец загуби от Берое, спасението все по- далеч

Черноморец загуби от Берое, спасението все по- далеч - E-Burgas.com
chernomorec2Черноморец загуби от Берое с 1:3 в последна среща от редовния сезон на „А” група. Двубоят започна в спокойно темпо, като в началните минути и двата тима проучваха противника си. След 10- ата минута обаче Черноморец се установи трайно в половината на гостите, като владееше топката значително повече от своя опонент. Противно на всякаква логика, възпитаниците на Петър Хубчев първи можеха да открият резултата, но Живкович изчисти в ъглов удар силен шут на Елио Мартинс. „Акулите” с отговориха с няколко далечни удара, дело на Балтанов и Райков. Натискът на бургазлии даде резултат в 37- ата минута. Симеон Райков центрира от корнер в наказателното поле, където най- съобразителен бе Годфред Бекое. За него не представляваше трудност от близко разстояние да отбележи за 1:0. „Сините” продължиха да притискат заралии, но именно гостите ликуваха в едноминутното продължение на първото полувреме. След центриране и последвало разбъркване в наказателното поле на Живкович, топката достигна до Георги Костадинов, който изравни резултата. Вторите 45 минути започнаха отново със силен натиск на Черноморец. В 50-ата минута момчетата на Димитър Димитров имаха шанс да поведат в резултата, но удар на голмайстора Бекое излезе в аут. Само 60 секунди по- късно Берое вкара втори гол. Зехиров се промуши между двама защитници в синьо и прокара топката покрай Живкович. Бургазлии можеха да отговорят на удара почти моментално. Райков центрира в наказателното поле, Бекое засече топката с летящ плонж от границата на малкия пеналт. Стражът на старозагорци Караджов обаче показа блестящ рефлекс и успя да закове топката на самата голлиния. В тези минути играта стана изключително двуостра, като атаките се редуваха ту към едната врата, ту към другата. Голмайсторът Зехирев излезе на удобна позиция, но този път ударът му бе изключително анемичен и не успя да затрудни по никакъв начин Живкович. В 72- ата минута „зелените” имаха възможност за решат нещата в своя полза. След поредна грешка в защитата на Черноморец, Георги Андонов излезе сам срещу Живкович, но вратарят на „акулите” се справи с удара на нападателя. В 75- ата минута напрежението взе връх, след като Лъчезар Балтанов фаулира противников състезател. Херо скочи от резервната скамейка и започна да иска обяснение от главния арбитър, претендирайки, че няма нарушение. Бекое имаше възможност да отбележи втори гол на сметката си, но Караджов отново показа класа. В 88- ата минута сериозен пропуск направи Ванчо Траянов, който от няколко метра прати топката високо над напречната греда. В даденото от съдията 4- минутно продължение, резервата Елиаш се отскубна от защитата на домакините, остана сам срещу Живкович и елегантно оформи крайния резултат в мача- 3:1 в полза на Берое. След поредната загуба, шансовете на Черноморец да останат в „А” група вече изглеждат почти илюзорни. „Акулите” имат актив от 22т., докато спасението е на кота от 31 точки, колкото в момента има състава на столичния Локомотив.