Черноморец с трета поредна победа (обновена + галерия)

Черноморец с трета поредна победа (обновена + галерия) - E-Burgas.com
chernomoretz dobrudja (5)Черноморец победи Добруджа с 2:0 в контролна среща, играна на кампуса „Гнездо на акули”. Резултатът можеше да бъде и доста по- внушителен, ако не бяха направени куп пропуски от футболистите на Херо. Това е трети пореден успех за бургазлии в предсезонната подготовка, след като вече надделяха над Берое и Мастер, съответно с 1:0 и 5:1. Серията от победи пък започна след нулево равенство срещу Спартак (Вн). Двубоят започна отлично за състава на Димитър Димитров, като до 11- ата минута вече водеха с 2 гола. В 7- ата Готфрид откри, след отлична асистенция на Крум Савов. Само 4 минути по- късно резултатът бе удвоен, като попадението бе дело на Милен Василев. Той реализира единайсетметров наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Кико. До края на полувремето „акулите” понамалиха темпото, но не изпуснаха инициативата. Гостите от Добрич също сътвориха няколко интересни положения, които обаче не бяха материализирани. През вторите 45 минути неофициален дебют за Черноморец направи новото попълнение Симеон Райков. Бургазлии продължиха да бъдат по- активният отбор на терена, въпреки направените множество смени. „Акулите” отново с лека ръка изпуснаха няколко положения. Льо Роа се отчете с удар в гредата. Съотборникът му Юго пък изпусна, останал очи в очи със стража на гостите. Добруджа от своя страна разчиташе повече на контраатаки, които на моменти създаваха главоболия на „синята” защита. Резултатът обаче остана непроменен до края на срещата- 2:0 в полза на бургазлии. На този етап към отбора на Черноморец-Бургас се присъединяват Бранимир Костадинов, Славчо Шоколаров, Милен Василев и Симеон Райков. Днес бе и последният ден на отбора в лагерна обстановка. Бургазлии се прибират от дългия лагер в Поморие, като до началото на първенството ще се подготвят в домашни условия. Остават две проверки, като първата е идната сряда срещу тима на Хасково. [gallery type="slideshow" ids="63069,63070,63071,63072,63073,63074"]