Черноморец с първа победа в НБЛ

Черноморец с първа победа в НБЛ - E-Burgas.com
chernomoretz basketЧерноморец записа първа победа за сезона в баскетболното ни първенство, след като се наложи над Берое (Стара Загора) със 78:64 точки. По този начин бургазлии сложиха край на кошмарната си серия от 13 поредни победи. Черноморец поведе убедително още в началото, като след първата четвърт имаха преднина от 14 точки- 30:16. До полувремето бургазлии не изпуснаха инициативата, като дори увеличаха аванса си с още 1 точка- 45:30. Гостите от Стара Загора опитаха щурм веднага след почивката, като преди започването на решителната четвърт, те успяха да намалят изоставането си само на 9 точки- 58:49. Черноморец обаче не допусна обрат в срещата, като последните 10 минути отново вдигна темпото и успя да спечели при краен резултат 78:64. Богдан Боев вкара 21 точки за победителите, а Димитър Рошманов добави 18 точки и 5 асистенции. Въпреки успеха, "акулите" останават на последно място в класирането с актив от 15 т., спечелени от 1 победа и 13 загуби. Берое е на предпоследната осма позиция с 16 т. от 1 успех и 14 поражения.