Черноморец победи Калиакра

Черноморец победи Калиакра - E-Burgas.com
Черноморец победи отбора на Видима с 1:0 като гост в мач от 20-ия кръг на "А" група. Единственият гол в срещата вкара Яник Боли в 39-ата минута. Попадението падна след като Асис центрира, бранител на Видима закачи топката, тя стигна до Боли, който от няколко метра с глава прати коженото кълбо във вратата на тима от Севлиево. През първата част гостите от Бургас имаха преимущество и можеше да си решат нещата в своя полза, тъй като успяха да създадат няколко добри голови положения. Нападателят на гостите Преслав Йорданов се оказа на два пъти на отлична позиция на няколко метра от вратата на Видима, но така и не успя да се разпише. През второто полувреме Черноморец предприе различна тактика. "Акулите" се прибраха в собствената си половина и предимно разчитаха на контраатаки. Това позволи да домакините да натиснат своя противник, но така и не успяха да разпечатат мрежата на Стоян Колев Възпитаниците на Костадин Ангелов бяха близо до гола в 73-ата минута, когато всъщност пропиляха най-изгодната си възможност за гол. С днешната победа Черноморец събра актив от 43 точки и се намира на 4-то място във временното класиране. Положението на Видима Раковски си остава доста тежко, тъй като тимът от Севлиево има 13 пункта и е в зоната на изпадащите. източник: Спортал