Черноморец обърна Ботев /Враца/

Черноморец обърна Ботев /Враца/ - E-Burgas.com
Черноморец надви трудно Ботев Враца с 2-1 в среща от 8-ия кръг на А група. Акулите се изпотиха здраво, за да си заслужат важните 3 точки, които ги извадиха от зоната на изпадащите. Резултатът бе открит изненадващо от врачани, след като Георги Терзиев си заби нелеп автогол след центриране на Руслан Куанг. Радостта на гостите трая едва седем минути, преди Венцислав Христов да изравни резултата. Нападателят на бургазлии се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите и с хубав удар направи 1-1. Наставникът на врачани Антони Здравков бе принуден да извърша две смени още преди почивката. Първо терена напусна Варела, който бе заменен от Александрър Якимов, а шест минути преди почивката и Николай Василев излезе за сметка на Мартин Василев. През втората част домакинските бяха по-дейния отбор и в 61-ата минута успяха да стигнат до пълен обрат. В герой за сините се превърна Уатара, който бе изведен отлично от Венци Христов и успя да промуши топката покрай стража Михаил Иванов. С тези три точки възпитаниците на Димитър Димитров вече имат 9 и заемат 9-та позиция.