Черноморец изтърва Локомотив в края

Черноморец изтърва Локомотив в края - E-Burgas.com
chernomorec2Невероятни пропуски лишиха Черноморец от благоприятен резултат в първия четвъртфинал за Купата на Булгария. Бургзалии загубиха като гости на Локомотив (Сф) с 0:1. Голът за победителите реализира Бранеков още в 5- ата минута. „Акулите” пък направиха уникален пропуск в 85- ата минута, когато Гамаков от 2 метра не намери мрежата зад Митрев. Срещата започна кошмарно за състава на Димитър Димитров, който след само 5 минути игра вече изоставаше в резултата. Румен Трифонов центрира от корнер, Александър Бранеков надскочи всички и вкара с глава за 1:0. Последваха няколко добри атаки за гостите, но вместо това Локомотив можеше да вкара втори гол. Илиев обаче нацели гредата. В 30-ата минута отново гредата се оказа верен помощник на Живкович, след удар на Ранджелович. През втората част Локомотив продължи да бъде по- дейният отбор. Чистите положения обаче бяха именно пред  тяхната врата. В 75- ата минута Ванчо Траянов намери Чико на левия фланг, неговият изстрел обаче бе избит по фамозен начин от Митрев. След по- малко от 60 секунди отново стражът на „железничарите” трябваше да действа акробатично, след удар с глава на Бранимир Костадинов. Пет минути преди края на мача, възпитаниците на Херо пропиляха с лека ръка най- чистото положение в срещата. След центриране от ляво, Симеон Райков свали топката към Милен Гамаков, който се оказа сам на два метра от голлинията. Той обаче направи непростим пропуск, като не успя да насочи топката в мрежата.