Черноморец изпусна златен шанс, Локомотив изравни в 92-ата минута

Черноморец изпусна златен шанс, Локомотив изравни в 92-ата минута - E-Burgas.com
chernomoretz slaviq (4)Отборът на Черноморец пропусна уникална възможност да скъси дистанцията до Локомотив и Славия. Възпитаниците на Димитър Димитров поведоха при гостуването си на столичните "железничари", но допуснаха изравняване във втората минута на добавеното време. Попадението за бургазлии реализира Василев в 60-ата минута, а за Локомотив отбеляза Маркиньос.
Мачът започна равностойно. В 19-ата минута Лъчезар Балтанов стреля неточно към вратата на "железничарите".В 43-ата минута Димитър Илиев отправи удар с глава, но в аут. Вторите 45 минути предложиха доста по-зрелищен футбол. В 60-ата минута Василев получи топката пред наказателното поле, премина през противников състезател и прати топката под плонжа на Божидар Митрев за 0:1. Василев можеше да реши всичко в 64-ата минута, но ударът му срещна тялото на съперник. Секунди по-късно Карлос Фонсека стреля с глава, но на сантиметри от страничната греда. В 75-ата минута Илиев реализира, но голът бе отменен, тъй като Маркиньос бе в положение на засада, преди да асистира за попадението. Девет минути след това Иво Иванов имаше шанс да изравни, но стреля високо в аут. Така се стигна до 92-ата минута, когато настана меле в наказателното поле на Черноморец. Димитър Илиев стреля, но вратарят Живкович изби. При последвалата добавка на Маркиньос обаче, стражът на "акулите" бе безпомощен.
С равенството, Черноморец остава на 4 точки зад днешния си противник и на 5 от другия застрашен от изпадане - Славия.