Бургаски учители се завърнаха с медали от Международна спартакиада

Бургаски учители се завърнаха с медали от Международна спартакиада  - E-Burgas.com

На завърщилата Четиринадесета международна спартакиада на работещите в средното образование, бургаските учители спечелиха пет първи места в дисциплините: плуване - мъже, плуване - щафета, тенис на маса - жени, стрийтбол - жени и дартс - жени; второ място: плажен волейбол - мъже; три трети места: плуване - жени, петанк - жени и петанк - смесени отбори; две шести места: петанк - смесени отбори и дартс - мъже.

В комплексното класиране състезателите от Бургас заеха трето място след отборите на Варна и Полша, което е най-доброто им класиране от всички досегашни участия.

В надпреварата се включиха 29 отбора от 7 страни с над 560 участници в десет вида спорт. Участието на учителите от Бургас бе финансирано от Община Бургас и Общински координационен съвет  на  СБУ- Бургас.