Бургас стана 4-и, след бой над Верея

Бургас стана 4-и, след бой над Верея - E-Burgas.com
бургас черноморецОтборът на ПФК Бургас победи с 1:0 като гост Верея (Стара Загора). Двубоят се игра на Трейс Арена. Голът отбеляза Георги Станчев в 50 – ата минута на двубоя. Възпитаниците на Ангел Стойков имаха възможност да запишат и по-убедителен успех, но направиха няколко сериозни пропуска. Стражът на Верея също прояви класа в определени ситуации. Със спечелените 3 точки, гостите от Бургас се изкачиха на четвърто място в „Б”, със 7 точки, колкото имат и първите 3 отбора в подреждането. „Изиграхме най-добрия си мач, откакто сме започнали първенството на „Б” група. Можеше да се поздравим и с по-изразителна победа. Така или иначе, доволни сме от трите точки. Доволен съм и отбора като цяло. Не ни интересува колко точки имаме, изобщо не гледаме класирането в момента. Целта ни е в отбора да се създаде нужния синхрон и играчите да натрупат самочувствие. Точките ще ги гледаме накрая”, коментира след срещата наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков. Състав на ПФК Бургас: Янко Георгиев, Даниел Шмедин, Юрий Иванов, Величко Величков, Стоян Мантаров, Цветомир Цонков, Живко Хаджиев, Борислав Борисов, Мирослав Радев (76’ – Анатоли Тодоров), Любомир Любенов (90’ – Николай Ботев), Георги Станчев (86’ – Петър Колев)