„Бургас 2007” отстъпи очаквано на шампионките

„Бургас 2007” отстъпи очаквано на шампионките - E-Burgas.com

Волейболистките на „Бургас 2007” отстъпиха очаквано на „Марица” /Пд/ на полуфиналите за купата на България. Мачът в бургаската зала „Младост” завърши 0:3 /12:25, 16:25, 13:25/. Домакините успяха да се противопоставят на шампионките само на моменти, но самото им класиране за финалната четворка беше успех, достоен за уважение. Спортният директор на тима Георги Делчев сложи с този двубой край на 40-годишната си треньорска кариера навръх именния си ден.

„Бургас 2007” се понрави с два жеста преди срещата. Домакините подариха рози на съперничките си, а председателят на НВЛ-жени „Демакс+” Петър Кънев беше удостоен с почетен плакет за приноса му в развитието на волейбола.

В спор за купата „Марица” ще срещне отбора на „Левски”, който спечели другия полуфинал днес срещу ЦСКА с 3:0 /25:18, 25:20, 25:18/. Финалът е утре от 16:30 ч. в зала „Младост”.