Буфон и късметът спасиха „скуадра адзура“! Италия-България 1:0

Буфон и късметът спасиха „скуадра адзура“! Италия-България 1:0 - E-Burgas.com
национали Отборите на Италия и България се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в световнат квалификация от група "Б" на стадион "Ренцо Барбера" в Палермо пред около 30 000 зрители. Селекционерът на „лъвовете”, Любослав Пенев, започна със следния стартов състав, подреден в схема 4-1-4-1: Михайлов, Й. Минев, Иванов, Бодуров, В. Минев, Дяков, Гаджев, Попов, Манолев, Неделев, Тонев. Под ръководството на Чезаре Прандели, „скуадра адзура”, разположени в схема 4-3-2-1, излезе с титуляри: Джанлуиджи Буфон, Иняцио Абате, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Лука Антонели, Даниеле де Роси, Андреа Пирло, Тиаго Мота, Антонио Кандрева, Лоренцо Инсинйе, Алберто Джилардино Не бе изминала и минута, когато италианците имаха възможност  да открият резултата. Ударът на Джилардино обаче попадна в ръцете на Ники Михайлов. Страхотен удар от далечно разстояние отправи Александър Тонев в 20-ата минута. Буфон изпусна топката, но в близост нямаше наш футболист, който да я вкара в мрежата. Отборът на Италия откри резултата. Попадението е дело на Алберто Джилардино в 38-ата минута. Кандрева центрира от ляво и нападателят с лекота я насочи в мрежата на Михайлов. Две минути по- късно, само  страхотна проява на родния страж предотврати втори гол във вратата ни. До края на полувремето, положения пред двете врати липсваха, като все пак домакините имаха превес във владеенето на топката. Вторите 45мин. започват без промени в съставите на двата отбора. 2 мин. след подновяването на играта, голмайсторът Джилардино се измъкна зад защитата на България, но би слабо в ръцете на Михайлов. Уникален пропуск на "трикольорите". Неделев центрира успоредно на голлинията, Ивелин Попов засече топката, но Буфон избива сантиметри преди кълбото да влети в мрежата му! 55-а минута на двубоя- Георги Илиев заменя Станислав Манолев. Втора смяна извършва Пенев - на мястото на влиза Тонев, в игра се появява Рангелов. Две уникални спасявания на Буфон лишават България от заслужено изравняване. При първото останаха съмнения дали топката не премина голлинията. Смяна за Италия - Астори на мястото на Антонели Нов страхотен шанс за България. Удар на Неделев минава на сантиметри покрай дясната греда на Буфон. Втора смяна за Дзакерони - Инсине е заменен от Джакерини в 64-ата мин. В 69-ата минута и на Михайлов се наложи да показва класа след мощен изстрел на Пирло от свободен удар. 72-а минута - невероятно неразбирателство между Иван Иванов и Николай Михайлов остави Джилардино на опразнената врата. В последния момент ударът му е избит на голлинията от Бодуров. 15 мин. преди края - последна смяна за България - Делев на мястото на Дяков. Прандели трябва да извърши принудителна смяна. Абате се самоконтузи. На негово мято, в игра се появява Кристиян Маджо. Жълт картон за Джакерини в 84-ата мин. В 95-ата минута Йордан Минев изтърва на метър пред вратата. Ударът му с глава мина много близо до страничния стълб. Край на мача. Италия-България 1:0 Автор: Васил Костов