Блестящ успех на Нургюл Салимова, шахматистката от клуб "Бургас-64" е двукратен шампион на България

Блестящ успех на Нургюл Салимова, шахматистката от клуб

Блестящ успех на Държавното първенство-индивидуално за девойки и юноши постигна шахматистката на клуб "Бургас-64" Нургюл Салимова.

Възпитаничката на треньора Живко Желев триумфира с две шампионски титли.

Нургюл стана безапелационна победителка при девойките до 16 години в класическия шах, с което доби право за участие в предстоящите Световни и Европейски първенства. Доказателство за безспорната й доминация е активът от 6 точки от 6 възможни.

Втората титла дойде по ускорен шах и блиц и в то в конкуренцията на юношите до 16 години. Нургюл Салимова спечели 6,5 точки от 7 партии и доказа, че е един от най-големите таланти в родния шахмат.

"Вървим отлично, надяваме се за предстоящите големи и авторитетни състезания в чужбина да набавим необходимите средства", заяви треньорът на шампионката Живко Жеков.

Ефим Кан също от "Бургас-64" е носител на бронзов медал за момчета до 14 години. Деница Петкова при момичетата до 18 години се класира в призовата шестица.