Базил Де Карвальо разплака Черноморец

Базил Де Карвальо разплака Черноморец - E-Burgas.com
Черноморец загуби с 0:2 от Левски в първия си домакински мач през пролетния полусезон. Така акулите прекъснаха успешната си серия срещу сини, които от пет години нямаха победа в Бургас. В тази среща избраниците на Димитър Димитров -Херо определено не показаха добър футбол. Левски бе на другия полюс -игра бързо и разнообразно и даде заявка за шампионската титла. Още в 5-та минута Прохазка стреля опасно, но Стоян Колев успя с лявата ръка да избие топката в корнер. Първата добра възможност пред футболистите на Черноморец се откри в 19-та минута, когато Траянов центрира от фаул в наказателното поле на Левски, след което Трифонов стреля с глава, но в страни от вратата на Пламен Илиев. Владимир Гаджев стреля от фаул в 29-та минута, но топката кацна на напречната греда на вратата на Стоян Колев и излезе в аут. Три минути по-късно Пламен Илиев с дълъг пас изведе Гари Родригес зад отбраната на Черноморец, след което той напредна и се опита да разстреля Стоян Колев, но топката срещна дясната сглобка на вратата на Черноморец. Базил Де Карвальо можеше да вкара при добавката, но ударът му бе много слаб и избит от защитник на домакините. Най-добрата възможност за Черноморец в мача бе в 38-та минута, когато Крум Стоянов центрира по земя в наказателното поле на Левски, след което Лъчезар Балтанов стреля, но Пламен Илиев спаси с крак. В ответната атака в 38-та минута Левски поведе в резултата, след като Мюлдер подаде към Базил де Карвальо, който с тяло финтира Дянков и се измъкна от опеката му, а след това с много силен и точен удар прати топката в близкия ъгъл под напречната греда във вратата на Стоян Колев. „Сините“ можеха да удвоят преднината си в 43-та минута, когато Дъстли Мюлдер излъга Крум Стоянов и стреля силно, но Стоян Колев успя да избие топката в корнер. Левски все пак отбеляза втори гол в 44-та минута, когато Нуно Пинто центрира в наказателното поле на Черноморец, където Базил де Карвальо бе оставен непокрит и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Стоян Колев, който не се намеси добре. Новото попълнение на „сините“ Гари Родригес изпусна нова възможност да се разпише в допълнителното време на първото полувреме, когато финтира Дянков, а след това шутира, но в страни от вратата на Черноморец. През второто полувреме играчите на Левски продължиха да доминират. В 54-та минута Гари Родригес подаде към Кристовао Рамос, който стреля от границата на наказателното поле на Черноморец, но неточно над напречната греда в аут. В 62-та минута Лъчезар Балтанов центрира от корнер в наказателното поле на Левски, след което Цветомир Цонков стреля с глава, но в страни от левия стълб на вратата на Пламен Илиев. В 73-та минута Венелин Филипов центрира от фаул в наказателното поле на Левски, след което Георги Терзиев стреля с глава, но прати топката над напречната греда в аут. В 77-та минута Владимир Гаджев центрира от корнер в наказателното поле на Черноморец, след което Димитър Везалов стреля с глава, но изпрати топката над напречната греда в аут. Три минути по-късно Венелин Филипов стреля, но слабо и право в ръцете на Пламен Илиев. Левски бе близо до това да отбележи трети гол в 81-та минута, когато Карвальо подаде към Гаджев, който стреля, но Стоян Колев изби топката в корнер. Със спечелените три точки Левски събра актив от 40, докато Черноморец остана на седма позиция с 27 точки.