[caption id="attachment_25737" align="alignleft" width="300" caption="снимка: Архив"]
[/caption]
Двама дилъри бяха арестувани при специализирана акция на БОП - Бургас, съобщават от Областната дирекция на полицията. 36-годишният И.М от София и 20-годишният Д.А от Костенец са закопчани след дълги наблюдения над дейността им. Според бопаджиите те са едни от основните разпространители на наркотици в курорта.
Информацията на разследващите не се разминава. При извършеното претърсване в квартира в Слънчев бряг, ползвана от И.М. са намерени и иззети 150 грама марихуана/, 200 грама и 25 грама кокаин.
В Д.А. е намерено и иззето найлоново пакетче, съдържащо бяло прахообразно вещество с тегло 1 гр., реагирало пи извършения полеви наркотест на кокаин. Намерено е и тефтерче с отчетност на обороти и продадени количества наркотични вещества.
Лицата са задържани с полицейски заповеди за срок до 24 часа, като предстои срокът да бъде удължен на 72 часа с прокурорско постановление, като им бъдат повдигнати обвинения за извършено престъпление по чл. 354 А от НК. Работата по случая продължава от служители на Териториално звено «Борба с организираната престъпност» - Бургас под прякото ръководството на Бургаска окръжна прокуратура.
