„На нула”: Черноморец би, Нефтохимик загуби

„На нула”: Черноморец би, Нефтохимик загуби - E-Burgas.com
chernomoretz neftohimik (13)Днес се изиграха срещите от втората седмица на „А” група и на двата бургаски отбора. Черноморец надделя над Любимец като гост с 4:0, а Нефтохимик загуби с 0:3 домакинството си на Славия. И докато „шейховете” вече нямат и теоретични шансове за спасение, то за „акулите” продължава да съществува искрица надежда. Със спечелените три точки „сините” се доближиха на 4 от Локомотив (Сф), но столичните железничари имат мач по-малко. Черноморец спечели с убедителното 4:0 срещата си с Любимец. Победата обаче не дойде чак толкова лесно, колкото изглежда от резултата. Възпитаниците на Димитър Димитров не успяха да отбележат попадение през първата част, въпреки че бяха по-активният отбор. Няколко пропуска ги лишиха от откриване на резултата. През вторите 45 минути обаче, „акулите” сътвориха истинска голеада, отбелязвайки 4 безответни попадения. Точни за бургазлии бяха Райков (60 мин.), Манзоро (74 мин.), Бекое (76 мин.) и Фонсека (84 мин.). Нефтохимик пък загуби с 0:3 от Славия. „Шейховете” бяха равностойни на своя противник само през първите 45 минути, когато резултатът бе 0:0. През втората част обаче футболистите на Златко Янков инкасираха 3 попадения във вратата си. Въпреки опитите си, те не успяха да достигнат поне до почетен гол. „Зелените” допуснаха топката да се озове в мрежата им в 59-ата, 73-ата и 79-ата минута.