5 златни медала за бургаските каратеки от полицейски карате клуб на Черноморската купа - E-Burgas.com

Втора по ред Черноморска купа по джу джицу за деца и юноши, организирана от Централния полицейски карате и джу джицу клуб - Бургас и Община Бургас, завърши преди броени дни в крайморския град. В надпреварата участваха повече от 100 деца от 12 клуба, като за първи път в турнира имаше и международно участие – включи се представителен отбор ог Република Сърбия.

Домакините от Централния полицейски карате и джу джицу клуб - Бургас се представиха повече от успешно, като завоюваха 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

При юношите в дисциплината джу джицу файтинг до 18 г. в категория до 72 кг. Велико Ламбов стигна до полуфиналите и само точка го раздели от победата - за него остана почетното трето място. Безапелационен шампион в категория до 55 кг. стана Валентин Георгиев, извоювал три категорични победи. При ДУО двойките, новосформирания екип Станислава Петкова - Ани Жилкова стигна до финал, като единствено липсата на опит, им попречи да спечелят срещата и за тях останаха сребърните медали. В дисциплината полицейска лична защита на финал отново излязоха представители на бургаския клуб.

Отборът Георги Кискинов - Яни Русинов надделя над Милен Джиналийски - Венилин Русинов и за първи път стъпиха на най-високото място на почетната стълбичка.

При най-малките в дисциплината „файтинг” малшанса лиши Виктор Пеев от по-добро класиране, като за него остана бронзовото отличие. В своята категория Владимир Гайдаров извоюва три категорични победи и стана шампион. В дисциплината ДУО двойката Владимир Гайдаров - Димо Стоичков играха в две възрастови групи, като и на двете станаха шампиони. Това беше последна проверка за тях преди предстоящото Отворено Балканско първенство и Световна купа по джу джицу в Република Кипър.

В крайното комплексно класиране на първо място е отборът на „Динамо” - Русе, следван с един златен медал по-малко от Централен полицейски карате и джу джицу клуб и клуб „Бугади” - Димитровград.