Волейболният Нефтохимик превзе непорбиваемата "крепост" на Пирин

Волейболният Нефтохимик превзе непорбиваемата

Истинско дерби направиха мъжките волейболни отбори на Пирин (Разлог) и Нефтохимик 2010 (Бургас) в мача си от 15-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в пълната зала "Септември". Бургазлии се наложиха с 3:2 (25:20, 25:17, 18:25, 19:25, 16:14) след 1 час и 50 минути здрава битка.

Така отборът на Нефтохимик стана първият, успял да превземе крепостта, в която се бе превърнала зала "Септември" при предишните домакински срещи на Пирин (б.р. нито една загуба пред собствена публика от 7 мача). Във временното класиране Пирин заема 4-о място с 11 победи, 4 загуби и 31 точки, а Нефтохимик е 6-и със 7 победи, 6 загуби и 20 точки, но и мач по-малко. В следващия 16-и кръг бургазлии ще са домакини на Арда (Кърджали), докаро Пирин ще гостува на Славия. Срещите са в петък (3 февруари) от 18,00 часа. Преди това, обаче, Нефтохимик ще приеме лидера ЦСКА в отложения им мач от 12-и кръг. Този двубой е във вторник (31 януари) от 18,30 часа.

Първоначално, волейболистите на Петър Дочев поведоха сравнително лесно с 2:0 след 25:20 и 25:17, но домакините от Пирин се мобилизираха и успяха да изравнят също толкова лесно - 25:18 и 25:19. В тайбрека имаше много обрати, като първоначално Пирин поведе с 5:3, а след това Нефтохимик дръпна с 12:9. И това, обаче, не бе достатъчно, за да пречупи борбените домакини. Развръзката дойде след 15-та точка, като все пак бургазлии спечелиха с 16:14 и с 3:2.

Страхотен мач за Нефтохимик изигра Жани Желязков, който бе над всички с 33 точки (2 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. Юношеският национал Георги Петров добави още 14 точки (2 блока, 50% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане). Като резерва в последния гейм се включи и друго ново попълнение на бургазлии - Николай Николов, който се отчете с 2 точки от атака. За домакините от Пирин Венцислав Георгиев заби 26 точки (1 ас и 48% ефективност в атака), а Георги Елчинов добави 17 точки (3 блока, 61% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане), но и това не помогна за победа.

Източник: Sportal.bg