Волейболистите от „Нефтохимик" са лидери в Суперлигата с 6 победи от 6 мача

Волейболистите от „Нефтохимик

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" са лидери във временното класиране на националната Суперлига с 6 победи от 6 мача и пълен актив от 18 точки, при геймово съотношение 18:3.

На втора позиция се нарежда "Хебър" с 16 точки, а трети е "Добруджа 07" с 13 точки.

Бургазлии надиграха в спортна зала "Младост" коравия тим на "Марек Юнион Ивкони" с 3:1. В отделните геймове 22:25, 25:22, 25:17, 25:22.

Дупничани взеха първата част, но после с пределна мобилизация и концентрация, момчетата на треньора Николай Желязков не оставиха съмнения, че са по-стойностният тим.

Диагоналът Жани Желязков завърши със 17 точки. Георги Петров добави 13 точки, а капитанът Николай Николов се отчете с 10 точки за поредния успех.

В следващия, седми кръг, отборът на "Нефтохимик 2010" гостува в София на "Левски", който заема седмо място след 3 победи и 3 загуби и 9 точки актив. Дербито е на 22 ноември/петък/ от 18:30 часа в зала "Универсиада".