Владимир Илиев стана световен шампион по летен биатлон

Владимир Илиев стана световен шампион по летен биатлон - E-Burgas.com
zx450y250_2599986 Владимир Илиев спечели златния медал в мъжкия спринт на световното първенство по летен биатлон, което се провежда в Румъния. Българският биатлонист направи само един пропуск в двете си стрелби и финишира за 22:38,8 минути. Той изпревари с 26 секунди представителя на Украйна Артьом Прима, който беше безгрешен на стрелбището. Красимир Анев също взе участие в състезанието и остана на крачка от бронзовия медал. Той направи една грешка в стрелбата и финишира на 2,3 секунди от словака Мартин Отченаш. От другите българи Антон Синапов се класира на 19-о място, а Димитър Герджиков е 33-и. 28-годишният Илиев донесе втори медал за България от първенство след среброто в смесената щафета вчера, което биатлонистът от Троя завоюва със Синапов, Емилия Йорданова и Десислава Стоянова. В спринта при жените титлата в псирнта спечели Олга Абрамова от Украйна с 21:52,2 минути, след като повали и десетте мишени. Емилия Йорданова е 10-а с три грешки в стрелбата и пасив от 2:16,9 минути. Стефани Попова е 12-а на 2:21.6 минути с безгрешна стрелба, а Десислава Стоянова остана 26-а с шест грешки. При юношите Владимир Оряшков е 50-и от 56 състезатели. Източник: "Дневник"