Ветераните на „Черноморец“ са на второ място в България

Ветераните на „Черноморец“ са на второ място в България - E-Burgas.com
С 22 състезатели в групата ветераните на ПК "Черноморец" извоюваха призови позиции на Държавното лично-отборно първенство. На 50- метровия басейн във Варна отборно дамите на "Черноморец" оглавиха класирането и спечелиха златото при жените. Техните колеги се примириха със среброто след като се класираха на второ място. Отборно бургаските плувци /мъже и жени/ спечелиха сребърните медали. Златото взеха домакините от Варна, които участваха с двойно повече плувци. Почетен плакет за най-възрастен състезател в шампионата бе връчен на Йордан Кожухаров /р. 1926 г/. В група XII доайенът в бургаското плуване спечели 4 златни медала на 50-метровите дистанции- бътерфлай, гръб, бруст и свободен стил. Четири златни отличия в група XI извоюва с две години по-младият Танчо Тенев /р. 1928 г/. Нов национален рекорд на 50 метра бътерфлай постави Кирил Ватев, който получи почетен плакет от председателя на БФВетерани спортисти Здравка Йорданова. В трета възрастова група над 40 г. той се окичи общо с 4 златни медала. Носители на отличия станаха още Георги Маринов /първи на гръб и втори на бътерфлай/, Стефан Тодоров /трети на гръб и свободен стил/, Евгени Джиметров /втори гръб и трети бруст/, Олег Райчев /втори бътерфлай и свободен стил/, Мирослав Минчев /втори на гръб и свободен стил/. В щафетите 4х50 м св. стил и 4х50 м смесена отборът на "Черноморец" в състав: Чавдар Кънчев, Златко Янев, Георги Димитров, Станислав Тодоров, се класира на второ място. Медали за бургаския клуб спечелиха и по-младите им колеги в I и II възрастова група. Александър Георгиев се класира на първо място на 100 м гръб, бруст и свободен стил, Станислав Тодоров стана втори на 100 груб, бруст, свободен стил и 50 метра бътерфлай, а Яна Боева спечели среброто в стометровата дистанция на гръб, бруст, свободен стил и на 50 м бътерфлай. И в двете щафетни плувания дамите на "Черноморец" се окичиха със златните отличия на 4х50 м своден стил и на 4х50 м смесена щафета. За спечелването на отборната купа при жени допринесоха- Йорданка Пенева /4 златни медала на бътерфлай, гръб, бруст и св. стил/, Людмила Белчева /злато-гръб и бътерфлай, сребро-св. стил/, Светла Запрянова /злато- св. стил, сребро-гръб, бруст и бътерфлай/, Красимира Янева /злато- гръб, бруст и бътерфлай/, Миглена Мигарова /сребро- бътерфлай, гръб, бруст, св. стил/ и Теодора Кънева /злато-св. стил, сребро-бътерфлай и бруст, бронз- гръб/. В шампионата за ветерани участваха 180 състезатели от 10 клуба от цялата страна. Следващият старт за ветерани-спортисти от ДЛОП на 50- метров басейн ще се проведе в София на 9 и 10 септември т.г.