Възпитаниците на Гергана Апостолова се завърнаха с куп медали от състезание в Иран - E-Burgas.com

12713993_963485187055803_696973736_n

Възпитаниците на Гергана Апостолова-Костова се завърнаха с един златен и два сребърни медала от първенство по киокошин-карате в Рамсар, Иран.

Юношеският национален отбор на БКА-ИКО България, съпроводен от Шихан Емил Костов спечели 4-ри първи места, 3 втори, 2 трети места на Турнира Иран срещу България в Рамсар, Иран, провел се на 5-ти Февруари 2016г.. Ден преди съревнованието Сенсей Гергана Апостолова-Костова проведе Семинар на жените, практикуващи Киокушин карате в Иран. Деветте юношески национали се класираха, както следва:
  • 11-12г. категория до 40 кг - Богомил Костов („Киокушин Спирит“-Бургас) спечели златото, след него се нареди неговия съотборник от „ИЧИ ГЕКИ – Варна“ - Александър Стоименов;
  • 13-14г. категория +50 кг - Даниел Диков от „Киокушин Спирит“-Бургас загуби успорван финал след продължение и кантар. Така той се класира 2-ри, а трети остана Ангел Ангелов („ИЧИ ГЕКИ – Варна“), който отпадна на квалификациите;
  • При 15г. категория +50 кг след продължение на финала златен медал спечели Тодор Янков от „Киокушин Айтос“;
  • 16-17г кат. до 60 кг и +65 кг Шампиони станаха Самуил Стоев - „ИЧИ ГЕКИ – Варна“ и Марин Енчевски "Спортен карате клуб"-Монтана. В същата възрастова група и категория на Марин, Радослав Нешев -„Киокушин Спирит“-Бургас се класира втори, а Петър Добрев от „ИЧИ ГЕКИ – Варна“ спечели бронза в кат. до 65кг.
Това бе втората визита на Световният Шампион Шихан Емил Костов и Световната Шампионка на ката Сенсей Гергана Апостолова-Костова в Иран. През 2014г. с разрешението на главният офис в Япония - Хонбу, те бяха поканени от Президента на Иранската Федерация – Шихан Мохамади да бъдат инструктори на традиционният им семинар.