Турнир по футбол в Ахтопол и концерт за празника на Лозенец

Турнир по футбол в Ахтопол и концерт за празника на Лозенец - E-Burgas.com
С празнична литургия, курбан и футболен турнир бе отбелязан празника на Лозенец. Навръх 6 май се навършиха и 60г. от създаването на Читалище ”Искра”. В тържествената програмата взеха участие самодейци при Читалище „Искра” с.Лозенец, оркестър „Нестинари” гр.Царево с ръководител Георги Димов, самодейци от гр.Царево и детски танцов състав при Читалище „Г.Кондолов”, танцово студио за модерни танци „Съншайнс” и индивидуални изпълнители. Ден по-рано кметство Ахтопол организира турнир по мини-футбол „Купата на Кмета”. Откриването бе на стадиона на гр.Ахтопол от 10.00часа. Срещите се проведоха в 2 полувремена от по 15 минути. Участваха 6 отбора мъже и 3 отбора деца. При мъжете 1 място спечели отбора на „Непобедимите” – гр.Ахтопол, 2-ро място „Царево” – гр.Царево и 3-то място „Папия” – гр.Ахтопол. При децата шампион стана „Барса” – гр.Ахтопол. Голмайстор на турнира с 10 гола стана Диян Иванов. Победителите в турнира получиха купи от Зам.кмета на Община Царево Васил Каридков.