Созопол вкара „само” 8 в последната си контрола

Созопол вкара „само” 8 в последната си контрола - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол отново постигна изразителна победа по време на предсезонната си подготовка. Възпитаниците на Румен Димов се наложиха над Странджа – Металург с 8:2 при гостуването си на Странджа- Металург. Головете за Созопол отбелязаха Хашев (37 мин.), Хаджиев (40; 44 мин.), Цеков (55, 80, 87 мин.), Ватралев (60 мин.) и Коев (75 мин.). Двете попадения за домакините пък паднаха за 1:2 и 2:3. Срещата се игра на градския стадион в Средец и протече при сериозен зрителски интерес. Тя бе и последна проверка за Созопол преди подновяването на шампионата от „В” Югоизточна футболна група. В първия си официален мач след зимната пауза, на 1 март, от 14:00 ч., Созопол гостува на Розова долина (Казанлък) „Небесно сините” доминираха през цялата среща. Още с първия съдийски сигнал Созопол натисна противниците си, като до края на срещата не остави никакво съмнение кой е по- класният тим. До 37- ата минута обаче тимът на Средец се бе окопал в собствената си половина и почти не оставяха празни пространства, от които да се възползват възпитаниците на Румен Димов. Все пак логичното се случи в 37- ата минута, когато Хашев реализира за 0:1, давайки начало на епизод от рубриката „Гол след гол”. До края на първите 45 минути созополци добавиха на сметката си още 2 попадения, дело на Хаджиев. Между тях пък, при единствената си атака, Странджа успя да върне един гол. Втората част започна малко неочаквано с ранен гол на домакините. Созопол обаче реагираха като ужилени и до края на двубоя отбелязаха 5 безответни попадения. С хеттрик през второто полувреме се отличи изнеслият поредния си силен мач Любо Цеков. След последния съдийски сигнал наставникът на Созопол Румен Димов изрази задоволството си от видяното. „Най- хубавото е, че играем на скорост, красиво, комбинативно. Не си позволяваме отпускане в нито един момент, въпреки резултата. Отборът ни е на 100% готов за гостуването в Казанлък”, заяви специално за e-Burgas Румен Димов. Той допълни, че футболистите ще получат заслужена почивка от 2 дена, след което започват и насочените към срещата с Розова долина тренировки.