Созопол с грешна стъпка в абсурден мач. Р. Димов: Не успяхме да отговорим на селянията - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол допусна изненадващо равенство при гостуването си на ОФК „Стралджа”, завършвайки 1:1. Домакините успяха да поведат в 20-ата минута, но възпитаниците на Румен Димов изравниха само 12 минути по-късно. По този начин Созопол се завърна еднолично на първото място във „В” Югоизточна футболна група, но вече само с точка преднина пред втория Мастер. В следващия кръг пък един срещу друг се изправят именно първият срещу втория. Срещата е на 18 април, от 17:00 ч., на „Арена Созопол”. В началните минути на срещата Созопол наложи очакван натиск, който обаче не бе материализиран. С първото си минаване на центъра пък Стралджа успя да поведе, след като се възползваха от изпълнение на ъглов удар. След попадението натискът на гостите стана още по-осезаем. Това логично доведе до изравнително попадение в 32-ата минута. Голът падна след страхотно изпълнение на задна ножица от страна на Георги Хашев. До края на полувремето „небесно сините” можеха да сътворят и пълен обрат, но направиха няколко сериозни пропуска, а веднъж и гредата помогна на вратаря на домакините. През втората част футбол почти не се игра, като с основна „заслуга” за това бяха футболистите на ОФК „Стралджа”. Те използваха всевъзможни трикове за бавене на времето, за да устискат равенството. В „игра влезе” и един изключително нестандартен ход – криене на коженото кълбо. Целият двубой пък се изигра само с една топка. Стигна се дори до абсурдната ситуация от щаба на Созопол да изпращат свои хора зад вратите и по тъч линиите, за да гонят топките. За цялата ситуация изключително много спомогна и главният рефер Георги Кабаков, който не предприе никакви мерки да прекрати нередностите. След края на срещата, наставникът на Созопол Румен Димов бе видимо афектиран от случилото се. Все пак той се съгласи да каже няколко думи специално за e-Burgas. „Не успяхме да отговорим на простотията и селянията. Затова обаче сме си виновни ние. Имахме положения, които за жалост не успяхме да реализираме. Не виждам смисъл да говоря за някакви спортно – технически достойнства на мача. Особено през второто полувреме, футбол се игра не повече от 5 минути. Нямам намерение да коментирам съдията, но ще кажа, че определено не се справи със срещата”, лаконичен бе Румен Димов.