Созопол пусна гол в края за 2:2 с Несебър (видео + снимки)

Созопол пусна гол в края за 2:2 с Несебър (видео + снимки) - E-Burgas.com
несебър - созопол (5)Отборът на Созопол не успя да победи като гост Несебър в контролна среща. Възпитаниците на Румен Димов допуснаха гол в 90-ата минута, с който бе оформен и крайният резултат в двубоя - 2:2. "Небесно сините" поведоха с гол на Любо Цеков в 33-ата минута. Малко по-рано пък бе и най-спорният момент в мача. Играч на Несебър игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният арбитър Живко Недялков не отсъди 11-метров наказателен удар. Това предизвика гнева на Румен Димов, като той и съсдията си размениха няколко по-остри думи. В крайна сметка напрежението между двамата стихна и двубоят продължи. При резултат 0:1 двата тима се оттеглиха на почивка. През вторите 45 минути играта бе спокойна, с леко надмощие на Созопол. Двубоят се оживи осезаемо, след като в 70-ата минута Станислав Жеков изравни. След центриране от свободен удар, Тачо се извиси над всички и с глава забоде топката в мрежата на резервния страж Мечикян. Гостите реагираха като ужиление и се впуснаха в непрестанни атаки. Логичното се случи 2 минути преди края на двубоя, след като Кънев реализира от дузпа. Почти веднага след подновяването на играта обаче, в последната 90-а минута, Несебър отговори с нов гол за крайното 2:2. Негов автор стана Марков. Състави Несебър: Р. Васенев, Ст. Жеков, С. Коминков, Л. Петров, Тузаков, Н. Кюскюлю, Яни Георгиев, Анг. Колев, Ем. Николов, Ст. Колев, Д. Кръстев (Б. Тотев, Ал. Аргиров, Т. Марков, Кр. Димитров, Д. Хараламбов) Созопол: М. Теменлиев, М. Коев, Ив. Русев, Анг. Делчев, Пл. Колев, М. Мустафа, Д. Хаджиев, Т. Стефанов, Л. Цеков, Ил. Капитанов, Ст. Баев (Ед. Мечикян, Ив. Янчев, Ст. Катранков, Г. Радев, Р. Янков, С. Баев, Р. Халил, Т. Кънев) След края на двубоя наставникът на Несебър Васил Банов изрази своето задоволство от видяното. Той определи срещата като изключително ползотворна, тъй като са премерили сили със силен съперник. Старши треньорът на Созопол Румен Димов пък отчете факта, че неговите футболисти все още допускат грешки. "По-добре да ги правим сега и да имаме възможност да ги коригираме, отколкото това да се случва в официални двубои", коментира пред e-Burgas родният специалист. Целите интервюта с Румен Димов и Васил Банов, както и головете в двубоя, може да видите в прикачените видеофайлове. [gallery ids="77871,77872,77873,77874,77875,77876,77877,77878,77879,77880,77881,77882"]