Созопол би в радневска корида, даде свидни жертви

Созопол би в радневска корида, даде свидни жертви - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол постигна поредната си победа във „В” Югоизточна футболна група и продължава еднолично да оглавява класирането. „Небесно сините” се наложиха с 4:1 при гостуването си на Миньор (Раднево). Головете за победителите отбелязаха Стефанов (18 мин.), Домакинов (39 мин.), Баев (52 мин.) и Хашев (56 мин.). Срещата протече изцяло под контрола на гостите от Созопол. Още с първия съдийски сигнал възпитаниците на Румен Димов наложиха своя стил на игра и не оставиха никакво съмнение кой е по- класният състав на терена. От своя страна домакините отговориха с далеч не толкова чисто футболни прийоми, като действаха изключително твърдо, а на моменти и откровено грубо. Все пак логиката възтържествува в 18-ата минута, когато с удар от около 25 метра Стефанов препарира стражът на домакините, като топката влетя в самата снадка на вратата. Отговорът на Миньор беше почти светкавичен. Само седем минути по- късно резултатът беше изравнен, но при попадението голмайсторът за тима от Раднево бе в явна засада. Созопол отново натисна своя противник и 6 минути преди почивката отново излезе напред в резултата. След центриране от фаул, Домакинов се извиси над всички и с глава отбеляза за 1:2. При този резултат завърши и първото полувреме. Втората част бе почти копие на първата- гостите атакуваха, а домакините рушаха играта, като грубостите от тяхна страна значително зачестиха. След само 7 минути игра през второто полувреме, Созопол отбеляза нов гол. Станимир Баев направи самостоятелен пробив, завършил с трето попадение във вратата на Миньор. Точка на спора пък сложи Хашев, който с глава се разписа за 1:4. Дори и при този резултат домакините не престанаха с баталните изпълнения, като Созопол бе принуден да завърши своеобразната корида с 8 футболиста. При вече извършени 3 смени, сериозно пострадаха Ст. Тошков и Сп. Дончев. На първият по всяка вероятност ще се наложи да бъде направена операция на коляното, докато за Дончев предварителните прогнози сочат, че ще бъде аут от терените поне месец. След срещата наставникът на Созопол Румен Димов бе силно афектиран най- вече от грубата игра на днешните си опоненти. „Предпочитам да не давам изявления веднага след мача, за да не кажа някоя глупост. Все пак съм категоричен, че домакините играха за сериозни премии, обещани им от трета страна. За самия мач няма какво чак толкова да се говори. Тежка обстановка, но класата си пролича. Нито за миг не оставихме съмнение в нашето превъзходство. Жалко, че дори при 1:4 домакините не спряха с провокациите. Получи се пирова победа, защото дадохме свидни жертви- положението на Тошков е изключително тежко, Дончев пък ще е аут за месец, в най- добрия случай. Искам да кажа едно голямо благодаря на момчетата за мъжеството старанието  и най- вече, че се справят с тежките условия, при които сме принудени да играем всеки мач”, заяви след срещата специално за e-Burgas Румен Димов.