Созопол би Тунджа, пак дръпна на преследвачите

Созопол би Тунджа, пак дръпна на преследвачите - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол постигна поредната си изразителна победа в първенството на „В” Югоизточна футболна група. Възпитаниците на Румен Димов надделяха над Тунджа – 1915 (Ямбол) с 4:0, като това бе най-малкото, с което гостите се отърваха. По два гола за успеха реализираха Ст. Митев (30, 38 мин.) и Л. Цеков (55, 60 мин.). Двубоят се игра на „Арена Созопол” и, въпреки слабия противник, предизвика сериозен зрителски интерес. Със спечелените 3 точки „небесно сините” отново дръпнаха с 3 пункта пред основния си конкурент в битката за „Б” група Мастер. В срещата с Тунджа Румен Димов не можеше да разчита на Ст. Тошков и Сл. Дончев, получили контузии от двубоя с Миньор (Рандево). Първият ще претърпи операция на предни кръстни връзки, което го вади от терените за период между 6 и 9 месеца. Дончев пък се е разминал само с разтегнати връзки и надеждите са поднови занимания до 2 седмици. Въпреки кадровите проблеми, още от самото начало Созопол опита да натисне своя противник, целейки бързо да реши нещата в своя полза. Гостите от Ямбол също започнаха изключително мотивирано, но постепенно Созопол наложи волята си. Така се стигна до 30-ата минута, когато Митев реализира 11-метров наказателен удар. Нарушението бе отсъдено за фаул на вратаря на Тунджа срещу Цеков. Само 8 минути по-късно отново Митев удвои преднината за своя тим, след като с глава засече неспасяемо топката в мрежата на гостите. Второто полувреме започна вихрено за домакините и след само 10 минути, Цеков направи резултата класически. Отново той реализира и четвъртото попадение в 60-ата минута. Резултатът можеше да придобие и значително по-внушително числово изражение, но късметът покри на няколко пъти състава от Ямбол. Гостите от своя страна не успяха да създадат нито една опасност пред вратата на Созопол за всичките 90 минути игра. След срещата наставникът на домакините Румен Димов бе доволен от своите футболисти. „Благодаря на момчетата, че за пореден път не допуснахме подценяване на противника. Колкото и очакванията да са за лесен мач, лесен си го правим ние. Вече 7 мача поред нямаме поражение, надявам се продължим в същия дух. Вярвам и знам, че имаме сили за това. Въпреки поредицата от добри резултати, ние сме здраво стъпили на земята, не летим в облаците. Знаем, че ни чакат трудни двубои до края на сезона, но вярвам, че ще справим по най- добрия начин”, заяви за e-Burgas Румен Димов.