„Смърфовете” триумфираха на Поморие Къп 2015 (Снимки)

„Смърфовете” триумфираха на Поморие Къп 2015 (Снимки) - E-Burgas.com
??????????????????????????????? Пловдивското Локо спечели турнира Поморие Къп 2015 след минимална победа с 1:0 над ФК Созопол. Попадението вкара Берсен Караген с глава малко преди края на първото полувеме. Мачът за 3-4 място спечели Черноморец-Бургас, побеждавайки на финала Берое с 4:0. За „акулите” се разписаха Деан Христов, Даниел Стаматов и Михаел Орачев. ??????????????????????????????? Домакините от Поморие се наредиха на пето място в крайното класиране, след като разгром над Тунджа-Ямбол, със 7:2. До почивката резултатът беше 1:1, но в 19-та минута Георги Рашев откри за Тунджа, а Любомир Божинов изравни за Поморие от дузпа, в 31-та минута. През второто полувреме домакините наложиха тотално превъзходство. На два пъти точни бяха Диян Лефтеров и Даниел Стоянов. По веднъж се разписаха Енчо Лемперов и Емил Гетов, а за ямболий втория гол вкара Александър Андонов. ??????????????????????????????? Купата на победитeля в турнира Pomorie cup 2015 - отборът на ПФК „Локомотив” Пловдив, бе връчена от кмета на Община Поморие Иван Алексиев. Той поздрави всички отбори за достойната игра и им пожела още много успехи и спечелени състезания. Голмайстор на турнира стана Деан Христов от отбора на Черноморец. Той получи статуетка и тридневен СПА пакет в х-л „St. George” .Наградата бе връчена от собственика на хотела Георги Тръпков. ??????????????????????????????? Приза „Най-добър вратар” и награда - двудневен СПА пакет в „Гранд хотел Поморие” грабна Йордан Господинов от Локомотив (Пд). Те му бяха връчени от Любомир Шейтанов. ??????????????????????????????? Рустислав Петров от Черноморец е най-добър млад състезател. Бившият състезател и треньор на Левски Божидар Искренов му връчи статуетка и спортна екипировка Бокс „Givova”. ??????????????????????????????? Организаторите от община Поморие и ОФК „Поморие”, са амбицирани да превърнат турнира в традиционен. ???????????????????????????????