След класика срещу Димитровград, Созопол се завърна на върха

След класика срещу Димитровград, Созопол се завърна на върха - E-Burgas.com
sozopol master 1Отборът на Созопол отново се изкачи на първото място във временното класиране на „В” Югоизточна футболна група, изпреварвайки с една точка досегашния лидер Мастер. Това стана благодарение на днешната им победа като гост на Димитровград – 1947 с 3:0. Класическият резултат бе оформен благодарение на попаденията на Л. Цеков (22 мин.), Д. Хаджиев (55 мин.) и С. Баев (90 мин.). Условията за игра през всичките 90 минути бяха изключително тежки, заради неспирния проливен дъжд. В следващия кръг пък предстои дербито между Созопол и Верея, което може да даде отговор на доста въпросителни, свързани с крайното класиране и промоцията в „Б” група. Двубоят започна със силен натиск на гостите, които преследваха задължителни 3 точки. Домакините се бяха окопали в собствената си половина, разчитайки единствено на контраатаки. В началните минути късметът бе на страната на Димитровград, но и той не успя да ги покрие в 22- ата минута, когато Цеков откри резултата. До края на полувремето Созопол имаха няколко възможности да удвоят преднината си, но не успяха да се възползват тях. Втората част бе копие на първата – „небесно сините” атакуваха, а Димитровград се бранеха. Логиката обаче възтържествува в 55 – ата минута, когато Хаджиев отбеляза второ попадение за отбора си. След попадението домакините се опитаха да отвърнат, но опитите им за атаки бяха твърде плахи и не донесоха нито една заплаха пред вратата на Созопол. От своя страна, възпитаниците на Румен  Димов заиграха изключително спокойно и разумно. Те нанесоха заключителния си удар в последната 90 – ата минута, когато Баев направи резултата класически. След срещата, наставникът на Созопол Румен Димов бе изключително доволен от победата. „Играта няма какво да я коментирам чак толкова. Свикнали сме срещу нас да се играе по този начин, по който действаха Димитровград днес. И след днешната среща имаме трима контузени – Митев, Стефанов и Цеков. Надявам се да ги вдигнем за неделното дерби, но състоянието им не е никак добро. Искам да благодаря на всички момчета за отговорността, която демонстрираха днес и за мъжеството, с което играха. Най-важното е, че се върнахме там, където ни е мястото – на върха в класирането”, заяви за e-Burgas Румен Димов.