След бой над „Евроколеж”, Созопол стъпи сам на върха

След бой над „Евроколеж”, Созопол стъпи сам на върха - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] След поредната си победа във „В” Югоизточна футболна група, отборът на Созопол се откъсна на 3 точки от преследвачите си Мастер и Несебър. Днес възпитаниците на Румен Димов се наложиха над ФК „Евроколеж” (Пловдив) с 3:1. Попаденията за победителите отбелязаха Коев (12мин.), Митев (55 мин.) и Тошков (70 мин.). За гостите от Пловдив почетното попадение реализира Караилиев в 82- ата минута. Срещата се игра на „Арена Созопол” при сериозен зрителски интерес. Тимът на Созопол натисна своя противник още с първия съдийски сигнал. Превъзходството на „небесно сините” даде бърз резултат, като още в 12- ата минута резултатът бе открит от М. Коев. Надмощието на Созопол продължи с пълна сила, но няколко пропуска лишиха тима на Румен Димов от сериозен аванс още до почивката. През всичките 45 минути играчите на „Евроколеж” стигнаха само до един свободен удар пред вратата на домакините, а през останалото време печелиха време с неспортсменски прийоми. Гостите се бяха затворили пред своето наказателно поле, което допълнително затрудни домакините. Втората част отново започна с игрово превъзходство на лидера във „В” група. Созопол вкара втори гол 10 минути след подновяването на играта, като негов автор стана Ст. Митев. Играчите на Созопол търсеха настъпателно трето попадение в противниковата врата, което да предреши изхода от двубоя. Резултатът придоби класическо измерение в 70- ата минута, след гол на Ст. Тошков. След попадението, момчетата на Румен Димов видимо намалиха темпото на игра, успокоени от комфортната преднина. От това се възползваха пловдивчани, които 5 минути преди последния съдийски сигнал, при една от малкото си контраатаки за целия мач, реализираха почетно попадение, дело на Караилиев. След срещата наставникът на Созопол Румен Димов изрази своето задоволство от спечелените 3 точки. „Доволен съм. През целия мач диктувахме събитията на терена. Сами виждате, че нашите противници се бяха окопали в собственото си наказателно поле, което ни затрудни. Радвам се обаче, че въпреки това успяхме да наложим нашия стил на игра- разнообразни и скоростни атаки, което даде необходимия резултат. Най- щастлив обаче ме прави фактът, че момчетата показаха огромно желание и себераздаване, проявиха и нужната агресия, която е изключително важна в такива двубои. Радващо е, че нямаме контузени състезатели, въпреки твърдата игра на гостите”, заяви за e-Burgas Румен Димов.