Скандално съдийство взе победата от Бургас

Скандално съдийство взе победата от Бургас - E-Burgas.com
пфк бургас банскоОтборът на ПФК Бургас завърши наравно 1:1 с ФК Банско. Домакините откриха резултата в 50-ата минута чрез Борисов. Голът за гостите бе дело на Стоянов в 70-ата. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет Пенчо Томов – футболен деятел на гр. Българово. С основен принос за равния резултат пук бе главният съдия Петър Доровски. След като домакините поведоха, той започна да свири изцяло в полза на Банско. След като нашари с картони играчите на Ангел Стойков, дойде и кулминацията - в последната минута той отмени попадение на Миро Радев заради несъществуващо нарушение срещу вратаря. През първото полувреме голови положения и пред двете врати почти липсваха. Все пак, в 8-ата минута ПФК Бургас първи имаха възможност да открият резултата. Ахмед Ахмедов се отскубна от защитата на гостите, прехвърли излезлия напред вратар на гостите, но топката мина на сантиметри от дясната греда. Банско отговориха с удар от далеч на Иванов, който излезе в аут. Втората част започна отлично за домакините, които поведоха след 5 минути игра. Борисов се възползва от отличен пас на Любенов и с плътен удар покрай вратаря отбеляза за 1:0. Гостите успяха да изравнят 20 минути преди края на двубоя, с единствения си удар в очертанията на противниковата врата за цял мач. Стоянов засече няспасяемо с глава центриране от дясно. Почти веднага след това бургазлии можеха да отбележат втори гол, но удар на Цонков мина над напречната греда. Последваха нови положения пред вратата на гостите, но до нов гол не се стигна. Най-изгодната ситуация се откри пред Колев 2 минути преди края. Той успя да прехвърли вратаря на Банско, но топката облиза страничната греда. В последната минута Миро Радев вкара топката в мрежата а Банско, но голът бе отменен заради несъществуващ фаул срещу вратаря. „Цяла седмица предупреждавах, че Банско е сериозен отбор. Показаха доста футболни неща. След като поведохме обаче, всички видяхте какво се случи – съдията започна с обратните отсъждания. Накрая ни отмени и чист гол. За мен това беше скандално съдийство. Предстои ни двубой с Добруджа – също един класен състав. Ние обаче няма да отидем като обречени. Ще се стремим към победата във всеки един мач”, коментира след срещата наставникът на Бургас Ангел Стойков. Състав на ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев (к), 11. Даниел Шмедин, 14. Величко Величков, 3. Петър Патев, 6. Стоян Мантаров, 10. Мирослав Радев, 21. Живко Хаджиев, 22. Цветомир Цонков, 23. Борислав Борисов, 7. Любомир Любенов, 19. Ахмед Ахмедов (46’ – 15. Петър Колев) Резерви: 1. Християн Славов, 17. Яни Пехливанов, 18. Анатоли Тодоров, 15. Петър Колев, 8. Николай Ботев, 16. Пламен Димитров, 5. Тодор Гочев Ст. треньор: Ангел Стойков Ж.к.: Л. Любенов, А. Ахмедов, П. Колев, Я. Пехливанов, Ан. Тодоров (Бургас); Г. Кременлиев (Банско)